Infolinia 22 88 777 00

Opieka w samym centrum Warszawy


Dom Opieki Dziennej Apolonia to ośrodek specjalizujący się w opiece i terapii dla osób ze schorzeniami neurologicznymi, szczególnie z chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona.
To miejsce w centrum Warszawy, gdzie bliski może bezpiecznie spędzić cały dzień, otoczony troskliwą i profesjonalną opieką zespołu Medicover Senior. W naszym domu zapewniamy wszystkim uczestnikom pomoc dostosowaną do ich potrzeb oraz serdeczną, kameralną, domową atmosferę.

Podejmując się opieki dziennej zadbamy zdrowie i bezpieczeństwo osoby chorej, a także o komfort psychiczny jej najbliższych.

dom opieki 1

W ramach opieki dziennej

Zapewniamy:

  • szybką organizację opieki i przyjęcia do Domu Opieki Dziennej
  • terapię zajęciową indywidualnie dobraną do możliwości i potrzeb seniora
  • treningi pamięci oraz ogólnorozwojowy trening usprawniający
  • nadzór lekarski
  • pełne wyżywienie zgodne z zaleceniami dietetycznymi

Oferujemy możliwość skorzystania z:

  • rehabilitacji indywidualnej
  • konsultacji psychologa i dietetyka
  • dodatkowych konsultacji lekarskich
  • pobrania krwi do badań laboratoryjnych na zlecenie lekarza
  • transportu do i z domu pobytu dziennego
opieka dzienna

W naszym domu:

Seniorzy otrzymują wsparcie zaangażowanych w swoją pracę terapeutów i opiekunów z wieloletnim doświadczeniem w terapii osób z chorobami neurologicznymi. Są także pod opieką psychologa i lekarza.

Prowadzimy zajęcia terapeutyczne. Uczestnictwo w odpowiednio dobranych formach terapii angażuje i pozwala odbudować poczucie własnej wartości, zwiększa komfort psychiczny, udowadnia, że choroba nie zawsze musi ograniczać.

Zalety opieki dziennej

W naszym domu seniorzy mogą spotkać osoby borykające się z takimi samymi problemami i pokonujące podobne wyzwania. Dzięki temu lepiej odnajdują się w otaczającej je rzeczywistości. Odpowiednio dobrane zajęcia pozwalają im pracować nad wzmocnieniem funkcji motorycznych i intelektualnych.

Powierzając nam opiekę nad bliskim rodzina zyskuje poczucie bezpieczeństwa, spowolnienie lub złagodzenie postępu choroby, usprawnienie i pomoc w przystosowaniu się do funkcjonowania w warunkach domowych, stały kontakt z zespołem terapeutów, bieżącą wiedzę na temat zdrowia i samopoczucia bliskiej osoby.

opieka osoby z demencja

Ceny pobytu

Pobyt dzienny
15 PLN/godzina opieki

przy min. 8 godzinach opieki w ciągu 1 dnia
pojedyncze godziny

18 PLN/godzina opieki
Dla nowych klientów

4 godziny GRATIS

w dowolnie wybranym dniu

Apolonia – lokalizacja i dojazd

Lokalizacja domu w samym centrum Warszawy zapewni dogodny dojazd zarówno komunikacją miejską, jak również własnym środkiem transportu.

APOLONIA

Dom Opieki Dziennej

ul. Nowolipie 18

01-005 Warszawa

tel. 22 88 777 00